Poznaj moją osobistą ewolucję, by dokonać rewolucji w swoim życiu

Zapraszam Cię w podróż po moim świecie. Pokonaj wraz ze mną drogę od biednego i zakompleksionego chłopca znikąd, do szczęśliwego i spełnionego człowieka, osiągającego sukcesy na polu osobistym oraz zawodowym. Podążaj za uniwersalnymi drogowskazami do spektakularnej zmiany, w zakresie finansów, wykształcenia, wizerunku, kariery, ciała, rodziny, osobowości i międzynarodowości. Niech moja ewolucja stanie się Twoja rewolucją!

Dlaczego napisałem tę książkę?

Napisałem tę wyjątkowo osobistą książkę w odpowiedzi na pytanie, które często słyszę: jak to zrobiłeś? Jak schudłem 30 kilogramów, jak z małomiasteczkowego chłopaka stałem się marką na skalę międzynarodową, jak nauczyłem się tak wielu języków, jak zarobiłem duże pieniądze, jak mimo dorastania w rozbitej rodzinie, stworzyłem szczęśliwe małżeństwo, jak z nieznanej osoby, stałem się rozpoznawalny, jak z prostego człowieka, zbudowałem wykształconego i dojrzałego mężczyznę? Postanowiłem opisać swoją autentyczną historię, bez cenzury, aby pokazać Ci, jak można przeprowadzić prawdziwą transformację. Podróż mojego życia jest uniwersalna. To droga, którą może wybrać każdy. Musi tylko poznać konkretne drogowskazy, czyli kolejne kroki, prowadzące do zmiany i osiągnięcia upragnionych celów. W książce znajdziesz odpowiedzi na pytania o to, jak zarabiać duże pieniądze, mieć udane małżeństwo, autentyczną relację z dzieckiem, odwagę do podejmowania wyzwań, umysł, ogarniający duże i trudne tematy, atrakcyjne ciało, międzynarodową karierę, sławę oraz rozpoznawalność.

Co znajdziesz w środku?

DROGOWSKAZ 1: Przerób dzieciństwo

Przeszłość, która nie pozwala Ci iść do przodu, może stać się wartością. To przecież ona Cię ukształtowała i wpłynęła na to, kim teraz jesteś. Nadal na Ciebie oddziałuje. Choć nie możesz jej zmienić, masz możliwość spojrzenia na nią w inny sposób. Przypominając sobie chwile grozy z dzieciństwa, możesz wejść we wspomnienia jako dorosły człowiek, którym dziś jesteś i uspokoić swoje wewnętrzne dziecko – sprawić, by więcej się nie bało. Blizny pozostaną na zawsze, ale wcale nie muszą boleć. Mogą jedynie przypominać o tym, co się wydarzyło, abyś był o tę wiedzę mądrzejszy. Dlatego przerób swoją przeszłość, by móc stworzyć lepszą przyszłość.

DROGOWSKAZ 2: Transcendencja kultury, czyli Polska to stan umysłu

Wyjdź ponad polskość. Pożyj w innym kraju, otocz się obcymi kulturami, by mieć porównanie. Czerp garściami z różnorodności. Nie ograniczaj się do jednego systemu przekonań i zachowań. Zacznij myśleć o problemach globalnych – to da Ci szerszą perspektywę. Stwórz osobowość, która bierze z cech różnych narodowości to, co w nich najlepsze. Transcendencja kultury jest bowiem kluczem do wolności, samorealizacji i możliwości wyboru. Nie robi się jej terapią, ale świadomością, poprzez kontrast, który pozwala porównywać. Dlatego czytaj, zwiedzaj, podróżuj, ucz się języków, rozmawiaj z obcokrajowcami o tym, jak widzą Polskę. Stań się obywatelem świata.

DROGOWSKAZ 3: Doktorat z życia, czyli lifelong learning

Lifelong learning to pedagogiczny koncept, który zakłada naukę przez całe życie. Statystycznie masz ok. 80 lat do wykorzystania. Możesz je zaplanować tak, by osiągnąć praktycznie wszystko, co chcesz – od stworzenia korporacji, poprzez podróżowanie po całym świecie, aż do zdobycia Nobla. „Możesz” nie oznacza jednak, że to „zrobisz”. Na drodze do celu mogą pojawiać się sytuacje losowe. Istnieją także siły od Ciebie niezależne, np. rozwój technologii, prawo, czy polityka. Biorąc to pod uwagę, możesz wymyślać siebie i swoją przyszłość, a następnie ją materializować. By stworzyć siebie takiego, jakim chcesz być, potrzebujesz wiedzy. Dlatego podnoś poziom swoich kompetencji, rozwijaj się i ucz przez całe życie.

DROGOWSKAZ 4: Think big, czyli weź się do dużych tematów

Rozwój jest nieustannym, celowym i świadomym poszukiwaniem obszarów, w których możesz być lepszy oraz działaniem, które Cię tam zaprowadzi. Rośniesz, dążąc do celu, który Cię przerasta. Zbierasz zasoby potrzebne do jego osiągnięcia i to właśnie dzięki nim się rozwijasz. Możesz to robić w stopniu małym lub dużym. Rozwiązując wielkie problemy wiesz, jak duży wysiłek się z tym łączy. Mózg stawia opór, bo chce zachować poczucie bezpieczeństwa. Dlatego, aby osiągnąć duży cel, to poza ambicją, musisz zaryzykować, zmierzyć się z lękiem przed nieznanym, założyć możliwość porażki i pokonać lenistwo. Ta droga, choć nie jest łatwa, prowadzi do sukcesu. Think big jest tu kluczowe, bo zmusza do rozwoju.

DROGOWSKAZ 5: Doktor Mateusz Grzesiak, czyli zbuduj wizerunek

Możesz, a nawet powinieneś stworzyć swój wizerunek. To się opłaca. Już ze zwykłego rachunku ekonomicznego, widać na konkretnych liczbach, że można sporo na tym zarabiać. To jednak nie wszystko. Personal branding jest Ci potrzebny do tego, aby inni ludzie mogli dowiedzieć się, kim jesteś. Twój cyfrowy wizerunek to TY 2.0, a umiejętność zarządzania nim, jest w dzisiejszych czasach podstawą sukcesu. Co znajdę, wpisując Google’u Twoje nazwisko? Czy chciałbym Cię spotkać na żywo, zatrudnić, zbudować z Tobą związek? Ostatecznie marka, jaką tworzysz, to aspirujące JA, które chcą mieć Twoi odbiorcy.

DROGOWSKAZ 6: Równowaga, czyli rodzina jako kręgosłup noszący ciało

Uważam, że praca jest łatwiejsza niż rodzina. Do rodziny, którą założysz wchodzisz z całym dobrodziejstwem i złem inwentarza. Są to bliskie relacje oparte na uczuciach, podczas gdy praca bazuje na zachowaniach. Rodzina to pierwsze środowisko dziecka. Praca – późniejsze. Rodzina jest lustrem dotychczasowego życia. Praca – obietnicą przyszłości. Rodzina od tej przeszłości uwalnia, dzięki czemu w pracy możesz być tym, kim chcesz. By mieć świadomą rodzinę musisz ją tworzyć, opierając się na tzw. trybie zdrowego dorosłego, co wcale nie jest łatwe. Dlatego ważny jest balans pomiędzy światem rodziny i pracy. Ten drugi może się rozwijać, gdy pierwszy działa dobrze.

DROGOWSKAZ 7: Sport, czyli zbuduj świątynię dla duszy i umysłu

Uprawianie sportu pomoże Ci w osiąganiu sukcesów osobistych i zawodowych. Rób to jednak z głową, abyś rozwijał się całościowo, a nie wyłącznie stymulował ego. Sport da Ci zdrowie, będziesz mógł dzięki temu dobrze funkcjonować przez długie lata. W parze z treningami zmienisz nawyki żywieniowe, a to kolejny krok do lepszego samopoczucia. Ważne, abyś wybrał taki sport, który pozytywnie wpłynie na Twoje ciało i psychikę, nauczy Cię determinacji, konsekwencji, a także podniesie sprawność, siłę i wytrzymałość. Postaw na taki rodzaj aktywności, dzięki któremu staniesz się bardziej pewny siebie, zmienisz podejście do konkurencji, nauczysz się zachowywać spokój w stresie i będziesz naprawdę dobrze wyglądać.

DROGOWSKAZ 8: Praca marzeń, czyli stwórz swoją karierę

Nie da się oddzielić pracy od tego, kim jesteś. Dlatego zastanów się, jakie masz wartości, co świadczy o Twojej niepowtarzalności i wyjątkowości? To człowiek ma pracę, a nie praca – człowieka. Stąd też rozwój osobisty i zawodowy muszą iść w parze – do tego stopnia, by stały się jednością. Stojąc przed wyborem swojej ścieżki kariery, sprawdź, jakie aktywności w Twoim dotychczasowym życiu sprawiały Ci radość, co Cię najbardziej motywowało, jakie są Twoje pasje? Dowiedz się, czy rynek potrzebuje tego, co masz mu do zaoferowania. Określ grupę odbiorców Twoich produktów lub usług. Zastanów się, jakie zasoby posiadasz, a jakich kompetencji jeszcze potrzebujesz. Jak je zdobędziesz? Postaw na interdyscyplinarność, bo myślenie w kategoriach jednego zawodu to przeżytek.

Zacznij swoją (r)ewolucję

Czytaj tę książkę, biorąc z moich doświadczeń to, co uznasz za przydatne dla siebie. Korzystaj z mojej wiedzy i doświadczeń, osiągając własne cele łatwiej i mądrzej, niż ja. Niech moja głupota stanie się Twoją mądrością. Moje błędy – Twoją przestrogą. Moje dokonania – Twoim punktem odniesienia.

W trakcie swojej transformacji zauważyłem uniwersalne drogowskazy. Pokonałem takie same przeszkody, z jakimi zmagają się inni ludzie. Znalazłem skuteczne sposoby na zmianę. Teraz chciałbym, abyś to Ty dokonał w swoim życiu (r)ewolucji - szybciej i lepiej, niż to zrobiłem ja.

Uważam, że najlepiej jest się uczyć, ucząc innych, a jakość nauczyciela ocenia się po wynikach jego uczniów. Dotyczy to każdego obszaru życia. Dlatego życzę Ci pozytywnej zmiany, dzięki której osiągniesz sukces osobisty i zawodowy.

Niech moja ewolucja stanie się Twoją rewolucją!

Pakiety

E-book

Zamów

E-book + Kurs

Zamów

E-book + Nagrania motywacyjne

Zamów

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy otrzymam ebook?

Ebook zostanie udostępniony w dniu premiery, czyli 23 grudnia.

W jakim formacie otrzymam ebook?

Ebook będzie dostępny w formacie .pdf oraz .epub